2009. június 23., kedd

Vizsgák : kipipálva 1. rész

Június 18-a nem kisebb meglepetést tartogatott számomra, minthogy eljött az érettségi szóbeli vizsgák ideje...na nem azért mert nem készültem, hanem azért, mert annyira gyomoridegem lett mint aki először vizsgázik. Még tavaly sem készültem ki ennyire.

És miből kellett számot adnom? Történelem, na és persze informatika.
Mindkettő olyan tárgy amit kedvelek (aztán lehet mondani strébernek, akkor sem vagyok az), de a csütörtök reggel kész szenvedés volt... egy majdnem átvirrasztott éjszaka után reggel fél 6kor ébresztő... az ágyból kikászálódva rájöttem mennyire elkényelmesedtem a szünet másfél hónapja alatt, mert nem ment túl könnyen a korai kelés. 3/4 7kor fel a vonatra, még gyorsan átforgatni mindent, bár ez már nem használt.
Fél 8 után értem be a suliba. És ekkor kezdődött csak az igazi meglepetés (bár mennyire meglepetés, ha az embernek B-vel kezdődik a vezetékneve, és az első csoportba kerül?) - natökjóó, még egy szusszanásnyi időt se hagynak a gondolkodásra, jutott azonnal eszembe...
8:15. Kezdődik a vizsga.
1. tétel: történelem. Végig azon imádkoztam, hogy csak a reformkort neee... na ilyen az én szerencsém, pont kihúztam azt...Reformkor - Kossuth Lajos személye
Na pfff. Ez kellett nekem, újra érettségizni töriből, most megkaptam.
Azt hittem ezennel vége a vizsgámnak :) Szerencse jók voltak a források, és nagyjából mindent ki lehetett szedni belőle...
2. tétel: informatika.
Hát igen, informatika. És mit húztam? World Wide Web és az alapfogalmak. Gyakorlati kérdésnek keresés az interneten...
Mondom ez vicc...ilyen nincs... Ilyen könnyű tételt kihúzni :) Hát nemcsoda h 4es lettem összesítettben.
Fél 11re kint voltam a suli előtt, és fújtam egy nagyot... Érettségi vizsga letudva, szombaton majd visszajövök és kiderül hogy mennyire is.

Apropó szombat:
Elnök asszony: elég lesz ha délután 4re visszajöttök.

Hát mondom oké, maximum sietek a vonatról.
Beértem pontosan 4re, igyekszek a klub felé, erre ott áll az ajtó előtt két csaj, és mondják h nem mernek bemenni. Kérdem, miért? Mert már mindenki bent van - így a válasz.
Miiii? Mindenki bent van? Ez egy vicc? Hát nem, fél 4re kellett volna visszajönni... Na tök jó...így is utálom a feltűnősködést, ha vizsgákról van szó, ez nekem nagyonis beletartozik ebbe a kategóriába, ha későn érkezek. Szóval pirulás, nagy levegő, kopogás, benyitás...
Minden szem rám szegeződik, hurrá...
Na és kinek adják át utoljára a bizit? Persze h nekem, hogy is lehetne másképp?

Kérdezhetnétek, mi is itt a csattanó?
Az, hogy egyszerűen utálom ha néznek, és utálok elkésni vhonnan... Persze ez máshol más helyzetben nem így van, de egy bizonyítvány osztásról elég ciki elkésni :S nekem sikerült.

Jaa és még 1 vicc: infó gyakorlati feladat, csak egy laptop volt benn a terembe, amit lehetett használni. Vizsgaelnök: Tudja használni a laptopot? (nanenézzenmárhülyének, gondoltam...)

Szóval töri, infó vizsga kipipálva, hátra volt még a szakmai... de ezt később részletesebben :)

2 megjegyzés: